Policjanci z Szubina kontrolują placówki handlowe - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policjanci z Szubina kontrolują placówki handlowe

Policjanci z szubińskiego komisariatu sprawdzają placówki handlowe na terenie gminy, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19.

Większość ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią w dalszym ciągu jest aktualna. Te, z którymi spotyka się praktycznie każdy dotyczą limitu klientów w sklepach, a także obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

W ostatnich dniach policjanci z komisariatu w Szubinie kontrolowali placówki handlowe znajdujące się na terenie gminy pod kątem stosowania się klientów oraz personelu do obostrzeń mających na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.  

Działania kontrolne z pewnością będą kontynuowane, a mają one na celu przede wszystkim dbałość o zdrowie obywateli. Ci, którzy świadomie ignorują wprowadzone nakazy ponosić będą konsekwencje przewidziane prawem. Szubińscy policjanci, podczas prowadzonych kontroli, nie ujawnili nieprawidłowości.

Apel mundurowych do mieszkańców jest wciąż aktualny: bądźmy odpowiedzialni! Tylko rozsądne podejście do obostrzeń pozwoli na powrót do rzeczywistości sprzed kilku miesięcy.