Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, w ramach którego w jednostkach policji powiatu nakielskiego mundurowi pełnić będą dyżury. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z porad udzielanych przez policjantów.

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest corocznym przedsięwzięciem organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, którego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz skuteczna pomoc tym osobom. Przedsięwzięcie trwać będzie przez tydzień (22-28.02.21).

Jak co roku w akcje włączają się również policjanci w powiecie nakielskim i przez okres jej trwania będą do dyspozycji osób pokrzywdzonych. W jednostka policji powiatu nakielskiego dyżurować będą funkcjonariusze, u których pokrzywdzeni będą mogli uzyskać informacje na temat przysługujących im praw, procedur prawnych oraz instytucji niosących pomoc.

Jednocześnie informujemy pokrzywdzonych o możliwości uzyskania pomocy finansowej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Najbliższa placówka świadcząca tego typu pomoc to: Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bydgoszczy przy ul. Krasińskiego 19.