Pogadanki profilaktyczne dla uczniów nakielskiej „dwójki” - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Pogadanki profilaktyczne dla uczniów nakielskiej „dwójki”

Data publikacji 24.02.2021

Policyjna profilaktyk i dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Prowadzący zajęcia opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zachowaniu w relacjach z nieznajomymi oraz zagrożeniach w sieci.

Policjantka zajmujący się w nakielskiej komendzie sprawami nieletnich oraz dzielnicowi spotkali się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Podczas pogadanek prelegenci przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówili znaczenie znaków i sygnałów drogowych oraz zwracali uwagę na rolę, jaką pełnią odblaski.  

Wiele uwagi poświęcono też zasadom zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi przestrzegali przed przyjmowaniem słodyczy od obcych oraz informowali, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy nieznajomy zaproponuje dziecku podwiezienie do domu.

Uczniowie usłyszeli też rady dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, wskazywali czego należy się wystrzegać i co zrobić kiedy ktoś wykorzystując sieć wyśmiewa i poniża młodego człowieka.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od mundurowych odblaskowe prezenty oraz kolorowanki zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.  

  • Dwóch dzielnicowych prowadzi zajęcia dla siedzących w ławkach uczniów
  • Policjantka prowadzi zajęcia dla siedzących w ławkach uczniów
  • Dzielnicowy prowadzi zajęcia dla siedzących w ławkach uczniów
  • Dzielnicowi omawiają znaczenie znaków drogowych
  • policjantka tłumaczy chłopcu zasady przechodzenia przez jezdnię
  • policjantka pyta dzieci z zasad ruchu, dzieci zgłaszają się i odpowiadają na pytania