Wiadomości

Poszukiwany 42-latek zatrzymany po ustaleniach „patrolowców”

Data publikacji 25.02.2021

Nakielscy „patrolowcy” ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 42-latka. Kompletnie zaskoczony mężczyzna, który miał do odbycia karę za kradzież został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, skąd dziś trafił do więziennej celi.

Nakielscy policjanci systematycznie realizują polecenia sądów dotyczące zatrzymań osób uchylających się od odbycia wymierzonych kar za przestępstwa z przeszłości. Kiedy nakaz doprowadzenia do placówki penitencjarnej trafi do mundurowych personalia osoby są wprowadzane do systemu, co jest równoznaczne z wszczęciem za nią poszukiwań.

Kilka dni temu, nakielscy mundurowi dostali polecenie zatrzymania 42-letniego mieszkańca gminy, który wbrew obowiązkowi nie zgłosił się do odbycia kary za przestępstwo kradzieży. Poszukiwany cieszył się wolnością do wczoraj (24.02.21), kiedy jego miejsce pobytu ustalili „patrolowcy”.
 
Zastany w sprawdzanym mieszkaniu mężczyzna nie krył zdziwienia, a potwierdzenie, że jest poszukiwany było jedynie formalnością, po której 42-latek został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, dzisiaj (25.02.21) mężczyznę odwieziono do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę wymierzoną mu przez sąd.