Stracił uprawnienia, bo za nic miał ograniczenie prędkości - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Stracił uprawnienia, bo za nic miał ograniczenie prędkości

Czasowa utrata prawa jazdy i mandat w wysokości 500 złotych to konsekwencje dla 43-latka, którego nakielska „drogówka” skontrolowała wczoraj w Mrozowie. Kierowca volkswagena jadąc przez obszar zabudowany miał na liczniku aż 113 km/h.

Wszyscy kierowcy winni mieć świadomość, że brawura na drodze i jazda z nadmierną prędkością często są przyczynami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Wiedzą o tym najlepiej policjanci „drogówki”, którzy na miejscu tego typu zdarzeń wykonują czynności.

Znowelizowane przepisy prawa o ruchu drogowym mówiące o tym, że kierowca, który przekroczy w obszarze zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h, czasowo traci uprawnienia, pozwalają mundurowym skutecznie eliminować z ruchu piratów drogowych. Przykładem kierowcy, który za nic miał obowiązujące przepisy, był skontrolowany wczoraj (24.02.21) w Mrozowie 43-latek prowadzący volkswagena. Pomiar prędkości dowiódł, że auto, które prowadził miało na liczniku aż 113 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość aż o 63 km/h.

Spotkanie z mundurowymi dla 43-latka zakończyło się czasową utratą blankietu prawa jazdy oraz mandatem w wysokości 500 złotych.

Szczególnie teraz, kiedy poprawiły się warunki pogodowe i sprzyjają one kierowcom, policjanci apelują do nich o jazdę zgodną z przepisami i rozsądek.