Pijany kierowca volkswagena zatrzymany po zgłoszeniu - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Pijany kierowca volkswagena zatrzymany po zgłoszeniu

Data publikacji 25.02.2021

Kompletnie pijany 47-latek prowadzący volkswagena został wczoraj wyeliminowany z ruchu przez policjantów z mroteckiego komisariatu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny nakielskiej komendy.

Zgłoszenie o tym, że po terenie miejscowości w gminie Mrocza przemieszcza się volkswagen passat, którego prowadzi pijany kierowca, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wczoraj (24.02.21) około 21:00.

Mroteccy „patrolowcy”, sprawdzając trasę, nie napotkali na niej auta opisanego w zgłoszeniu. Długo jednak nie trwało, jak do mundurowych trafiła kolejna informacja, że  podejrzany kierowca jest w Mroczy. Ta informacja szybko się potwierdziła.  
Zachowanie kontrolowanego 47-latka faktycznie wskazywało, że jest pijany, a potwierdził to alkomat, wykazując w organizmie kierowcy ponad 2 promile.

Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego stracił prawo jazdy i dostał wezwanie na komisariat, gdzie niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grożą mu 2 lata pozbawienia wolności, a ostateczna decyzja należą do sądu.

To kolejny przykład odpowiedzialnego zachowania obywatela, którego pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy była nieoceniona. Taka postawa zasługuje na pochwałę, gdyż być może, dzięki przekazaniu mundurowym swoich spostrzeżeń, zgłaszający zapobiegł tragedii.