Mundurowi pamiętają o najmłodszych - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Mundurowi pamiętają o najmłodszych

Data publikacji 26.02.2021

W interpretacji zasad ruchu drogowego najmłodszym użytkownikom tras pomagają policjanci, ucząc ich podczas spotkań profilaktycznych, jak na drodze musi zachowywać się pieszy. Tego typu spotkanie policjanci przeprowadzili ostatnio w szkole w Potulicach.

Już od najmłodszych lat dzieci powinny znać zasady bezpiecznego poruszania się po trasach. Maluchy najczęściej uczą się poprzez naśladownictwo od swoich rodziców, a naukę tę wspierają, prowadząc spotkania profilaktyczne z dziećmi, policjanci. Jedno z tego typu spotkań przeprowadzili ostatnio mundurowi z nakielskiej komendy powiatowej. Zajęcia dla uczniów klas I-III zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy sierż. szt. Zbigniew Wilczek interpretowali przepisy drogowe, omawiali znaczenie znaków i sygnałów drogowych, a przedstawione przepisy wspólnie z maluchami ćwiczyli na mini miasteczku ruchu drogowego. Wiele uwagi mundurowi poświęcili także umówieniu roli świecących elementów, które noszone na ubraniu zwiększają bezpieczeństwo pieszych korzystających z tras.  

Nie zabrakło też rad, jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z sieci internetowej oraz jak zachowywać się w relacjach z osobami nieznajomymi.

  • policjantka prowadzi zajęcia dla siedzących przed nią uczniów
  • Dzielnicowy prowadzi zajęcia dla siedzących w klasie uczniów
  • Policjantka uczy chłopca przechodzenia przez jezdnię
  • Policjantka omawia sygnały drogowe