Profilaktyka online skierowana do uczniów klas IV - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Profilaktyka online skierowana do uczniów klas IV

Tym razem na zajęciach online spotkała się z uczniami policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie nieletnimi. W tej nietypowej formie rozmawiała z uczniami klas IV na temat cyberprzemocy oraz zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

Prowadząc działalność profilaktyczną mundurowi z nakielskiej komendy systematycznie spotykają się w szkołach na terenie powiatu z uczniami najmłodszych klas, którzy kontynuują naukę stacjonarną.

Policjanci nie zapominają także o tych uczniach, którzy do szkolnych ławek póki co nie wrócili i z myślą o ich bezpieczeństwie, wczoraj (25.02.21) mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła zajęcia online dla uczniów klas IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

Z racji tego, że nauka w formie zdalnej wymaga spędzania wielu godzin przed komputerem, a świat wirtualny niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, głównym tematem tych nietypowych zajęć było bezpieczeństwo w sieci internetowej. Mł. asp. Wrzeszcz mówiła o hejcie, przestępstwach popełnianych za pośrednictwem sieci sposobach, jak się przed nimi ustrzec, a także ostrzegała przed osobami znanymi tylko z wirtualnych rozmów. Policjantka starała się uświadomić rozmówcom, by z Internetu korzystali z rozsądkiem, a wtedy z pewnością będą bezpieczni.