Wiadomości

Policjanci z Kcyni wspólnie z Sanepidem kontrolowali przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią

Data publikacji 29.03.2021

Od soboty wprowadzono kolejne obostrzenia, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jak do nowych zasad stosują się mieszkańcy Kcyni sprawdzali podczas wspólnych kontroli policjanci z miejscowego komisariatu i przedstawiciele Sanepidu.

W sobotę (27.03.21) na terenie całego kraju wprowadzono kolejne ograniczenia, do których stosować się muszą wszyscy. Wiele z wcześniej wprowadzonych zasad w dalszym ciągu pozostaje aktualnych, a jak do obostrzeń stosują się mieszkańcy Kcyni i zlokalizowane w mieście placówki handlowe i usługowe, sprawdzali policjanci oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nakła.  

Kontrolowano sklepy i dyskonty miedzy innymi pod kątem ilości przebywających w nich osób, stosowania procedur związanych z dezynfekcją kas i procedur postępowania z płynami do dezynfekcji oraz obowiązku zasłaniania nosa i ust przez klientów i personel.

Sprawdzano również, czy salony kosmetyczne i fryzjerskie, które od soboty zostały zamknięte, pomimo zakazu, przyjmują klientów.

Przeprowadzone działania nie ujawniły nieprawidłowości związanych z kontrolowanymi obostrzeniami. Tego typu sprawdzenia, nie tylko w Kcyni, ale na terenie całego powiatu nakielskiego, będą kontynuowane, a mają one na celu przede wszystkim dbałość o zdrowie obywateli. Ci, którzy świadomie ignorują wprowadzone nakazy ponosić będą konsekwencje przewidziane prawem.

Mundurowi apelują do mieszkańców. Bądźmy odpowiedzialni! Jedynie rozsądne podejście do wprowadzonych obostrzeń może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, a tym samym powrót do rzeczywistości sprzed roku.

  • policjanci wchodzą do kontrolowanego sklepu
  • policjanci i sanepid wspólnie wchodzą do sklepu na kontrole
  • urzędnicy i funkcjonariusze prowadzą kontrole w sklepie
  • policjant wchodzi do kontrolowanej placówki
  • policjant kontroluje zakład fryzjerski