W ciągu godziny dwukrotnie zatrzymali uciekinierki - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

W ciągu godziny dwukrotnie zatrzymali uciekinierki

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci z posterunku w Sadkach w ciągu godziny dwa razy zatrzymali 17-latki, które oddaliły się z placówki wychowawczej. Uciekinierki trafiły pod opiekę wychowawców.

Zgłoszenie o tym, że z placówki wychowawczej uciekły podopieczne dyżurny nakielskiej komendy otrzymał w minioną niedzielę (4.04.21) około 19. Informacje na ten temat, wraz z rysopisem uciekinierek trafiły do patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie powiatu.  

Długo nie trwało, jak nastolatki podobne do tych ze zgłoszenia zauważyli na jednej z ulic w Sadkach policjanci z miejscowego posterunku. Podczas legitymowania szybko potwierdzono, że 17-latki są poszukiwane. Obie zostały zatrzymane i doprowadzone do placówki, z której uciekły.

Po niespełna 30 minutach dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że doprowadzone chwilę wcześniej wychowanki ponownie uciekły. W rejon placówki pojechali sadkowscy policjanci, a 17-latki widząc radiowóz rzuciły się do ucieczki. Nic to jednak nie dało. Funkcjonariusze potrzebowali kilku minut, by je zatrzymać. Obie wróciły do miejsca wyznaczonego przez sąd, gdzie przekazano je pod opiekę wychowawców.