Wiadomości

Działania „Świeć przykładem” w powiecie nakielskim

Data publikacji 04.10.2021

W miniony piątek (1.10.21) policjanci z Nakła rozpoczęli akcję „Świeć przykładem”, ukierunkowaną na bezpieczeństwo pieszych. Inaugurując akcję, funkcjonariusze zachęcali niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia świecących elementów i rozdawali kamizelki odblaskowe.

W miniony piątek (1.10.21) policjanci rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną pn.: „Świeć przykładem”, która trwać będzie do połowy marca przyszłego roku. Podejmowane działania ukierunkowane będą przede wszystkim na pieszych, a policjanci będą ich zachęcać do noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych, które mają wymierny wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieszy musi być wyposażony w elementy odblaskowe, kiedy przemieszcza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny, jednak nie groźba mandatu powinna skłaniać pieszych do noszenia odblasków, a troska o własne bezpieczeństwo.

Właśnie dlatego nakielscy policjanci rozpoczynając akcję „Świeć przykładem”, rozdawali kamizelki odblaskowe i zachęcali, by nosić elementy odblaskowe zawsze po zmroku, także w tych miejscach, gdzie nie jest to wymagane przepisami.

  • mundurowi rozdają pieszym odblaskowe kamizelki
    #1
  • policjanci przekazują kobiecie i mężczyźnie odblaskowe kamizelki
    #2
  • kobieta, która otrzymała kamizelkę odblaskową pozuje do zdjęcia razem z policjantami
    #3
Powrót na górę strony