Wiadomości

Zlekceważył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 12.11.2021

Policjant z komisariatu w Mroczy i strażnik miejski zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadził auto wbrew dożywotniemu sądowemu zakazowi. 47-latek już usłyszał zarzuty, a za lekceważenie wymiaru sprawiedliwości grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W minioną środę (10.11.21) policjant z mroteckiej patrolówki pełnią służbę ze strażnikiem miejskim, zwrócili uwagę na przemieszczającego się ulicami volkswagena passata, który prowadził znany im służbowo 47-latek. Z informacji mundurowych wynikało, ze kierowca prawdopodobnie ma zakaz prowadzenia aut, co postanowili zweryfikować.

Auto skontrolowano, a personalia 47-latka sprawdzono w policyjnej bazie. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły i wyszło na jaw, że we wrześniu br. nakielski sąd dożywotnio zakazał mężczyźnie wsiadać za kierownicę.

Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, a materiały zgromadzone przez śledczych trafią do oceny sądu. Za lekceważenie wymiaru sprawiedliwości 47-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony