Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie z podopiecznymi „Judyma”

Funkcjonariusze z komisariatu w Szubinie spotkali się z podopiecznymi Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie, łamaniu prawa i zagrożeniach związanych z okresem zimowym.

Dzielnicowi z komisariatu w Szubinie, st. sierż. Adrian Świtała i asp. Krystian Fojutowski odwiedzili w ostatnich dniach podopiecznych ośrodka „Judym” w Kołaczkowie, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Mundurowi poruszyli wiele ważnych kwestii. Mowa była między innymi o zagrożeniach związanych z okresem zimowym. Dzielnicowi zwracali uwagę, aby podczas spędzania czasu poza placówką jej podopieczni mieli na uwadze panująca aurę i zachowywali się tak, by nie narazić się na utratę zdrowia, czy życia.

Policjanci przypominali również przepisy dotyczące przemieszczania się po drogach pieszych, a szczególną uwagę poświęcono elementom odblaskowym, w jakie piesi winni się wyposażać korzystając z dróg, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. Mowa była też o obowiązujących przepisach prawnych i konsekwencjach związanych z ich nieprzestrzeganiem.

Powrót na górę strony