Wiadomości

Wspólne działania profilaktyczne Policji i Służby Więziennej

Policjantka z nakielskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszką Zakładu Karnego w Potulicach przeprowadziły zajęcia profilaktyczne, których adresatami byli uczniowie klas I i II Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle. Dla młodzieży z pewnością była to ciekawa lekcja.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z ppor. Justyną Sejdowską-Szrajber z Zakładu Karnego w Potulicach, odwiedziły uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle. Mundurowe zorganizowały pogadanki profilaktyczne dla uczniów klas I i II.

Tematem przewodnim zajęć była odpowiedzialność prawna nieletnich. Młodzież dowiedziała się kim jest nieletni i jaka jest różnica między nim, a osobą małoletnią, czy młodocianą. Omówiono czyny najczęściej popełniane przez nieletnich ze wskazaniem środków, jakie sąd może zastosować za łamanie prawa. Uczniowie dowiedzieli się też nieco na temat placówek, do jakich trafić może zdemoralizowany nieletni oraz jak wygląda życie w zakładzie karnym.

Dla młodych ludzi z pewnością była to ciekawa lekcja, a informacje, które przekazały im prelegentki, powinni zapamiętać na zawsze.

Powrót na górę strony