Wiadomości

Spotkanie z przedszkolakami w Szubinie

Data publikacji 29.11.2021

O bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach oraz numerach alarmowych i sytuacjach, w jakich należy ich używać, rozmawiali mundurowi z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie. Maluchy z uwagą słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz szubiński dzielnicowy asp. Damian Ziółkowski spotkali się z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie.

Mundurowi podczas pogadanek z maluchami poruszyli kwestie ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mowa była między innymi o tym, którą stroną jezdni się przemieszczać, w jakich miejscach przez nią przechodzić oraz jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych. Świecące elementy maluchy otrzymały też w prezencie od policjantów.

W dalszej części spotkania dzieci poznały numery alarmowe służb zajmujących się ratowaniem życia i zdrowia. Dowiedziały się też, w jakich sytuacjach należy zwracać się o pomoc z jednoczesną informacją, by nie wykorzystywać tych numerów podczas zabawy.

Przedszkolaki chętnie słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a na zakończenie spotkania miały okazje zobaczyć oznakowany radiowóz oraz przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie.
 

  • Policjanci uczą dzieci zasad ruchu drogowego
    #1
  • policjanci pokazują dzieciom radiowóz
    #2
  • policjanci opowiadają dzieciom o znaczeniu odblasków
    #3
Powrót na górę strony