Wiadomości

Nakielska policjantka szkoliła pedagogów i psychologów

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadziła szkolenie dla pedagogów i psychologów. Tematem przewodnim była procedura „Niebieskiej Karty”.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z Nakla w ramach spotkań Sieci Współpracy i Samokształcenia Pedagogów i Psychologów, zorganizowała szkolenie dla pedagogów szkolnych i psychologów z terenu powiatu nakielskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono mł. asp. Zofia Wrzeszcz zajmującą się w nakielskiej komendzie pracą z młodzieżą i profilaktyką.

Zajęcia, jakie przeprowadziła mundurowa, miały charakter teoretyczno – warsztatowy, a ich tematyka związana była z procedurą „Niebieskiej Karty”. Mł. asp. Zofia Wrzeszcz omówiła przypadki, w jakich wszczyna się procedurę i wskazała instytucje, które z mocy ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie mogą taką procedurę wszcząć.

Prelegentka tłumaczyła co powinno być zawarte w poszczególnych formularzach Niebieskiej Karty, co dzieje się po jej założeniu i jak wygląda zamknięcie procedury.

Na zakończenie szkolenia jego uczestnicy usłyszeli też rady związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i otrzymali odblaski w ramach niedawnych obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Powrót na górę strony