Wiadomości

Początek Nowego Roku na drogach powiatu nakielskiego

Data publikacji 04.01.2022

Wzmożone działania na trasach w okresie noworocznym rozpoczęły się w Sylwestra (31.12.21), a zakończyły wczoraj. Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 13 kolizji drogowych. Nie było wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych.

W okresie noworocznym na drogach powiatu nakielskiego prowadzone były wzmożone działania kontrolne.  Akcja pn.: „Bezpieczny weekend – Sylwester” rozpoczęła się w piątek (31.12.21) i trwała przez cztery dni.

Policjanci pełniący w tym czasie służbę na trasach, dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu, a szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierowców. Kontrolowali też stan techniczny aut oraz przestrzeganie przepisów drogowych zarówno przez kierujacych, jak i pieszych.
W okresie noworocznym na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, nie było osób rannych i zabitych. Zgłoszono natomiast 13 kolizji drogowych.

Prowadzone kontrole doprowadziły do wyeliminowania z ruchu dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę nietrzeźwi. Obaj za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Powrót na górę strony