Wiadomości

Za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym słono zapłaci

Data publikacji 07.01.2022

1500 złotych mandatu zapłaci kierowca renault, którego nakielska „drogówka” skontrolowała wczoraj, kiedy w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h. 45-latek na najbliższe miesiące stracił też blankiet prawa jazdy.

Brawura za kierownicą nie popłaca, a nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Od dawna obowiązują przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym jasno stanowiące, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h traci na 3 miesiące prawo jazdy. Od niedawna znacznie wzrosły także kwoty mandatów za brawurową jazdę i łamanie ustanowionych ograniczeń prędkości.

Przekonał się o tym wczoraj (6.01.22) mieszkaniec nakielskiej gminy, który na liczniku renault, które prowadził miał o 57 km/h więcej, niż w obszarze zabudowanym zezwalają na to przepisy. Kontrolujący go mundurowi „drogówki”, w związku z popełnionym wykroczeniem, ukarali kierowcę 1500 złotowym mandatem i dopisali do jego konta w ruchu drogowym 10 punktów karnych. Funkcjonariusze na okres trzech miesięcy zatrzymali też 45-latkowi blankiet prawa jazdy.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz, kiedy drogi często są śliskie. Brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii!
 

Powrót na górę strony