Wiadomości

Zarzuty dla nieodpowiedzialnego kierowcy

Data publikacji 10.01.2022

Zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a także wysoka grzywna i zakaz prowadzenia aut za jazdę bez uprawnień, to konsekwencje, jakie grożą pijanemu kierowcy, którego z ruchu wyeliminowali policjanci z kcyńskiego komisariatu.

W minioną sobotę (08.01.22), w Kcyni na ul. Szubińskiej, patrol z miejscowego komisariatu skontrolował forda galaxy, za którego kierownicą siedział 37-latek.

Zachowanie kierowcy i sposób wypowiedzi pozwoliły mundurowym przypuszczać, że mężczyzna jest pijany, co szybko zweryfikowano. Użyty alkomat nie pozostawił złudzeń i wykazał w organizmie kontrolowanego ponad półtora promila alkoholu. Mundurowi sprawdzili też personalia podejrzanego w policyjnej bazie i okazało się, że w ogóle nie posiada on wymaganych uprawnień.

Mieszkaniec szubińskiej gminy dochodził do siebie pod opieką rodziny. Dzisiaj (10.01.22) przedstawiono mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień. O jego losach zdecyduje sąd, do którego policjanci przekażą materiały zgromadzone w sprawie.

Za prowadzenie pojazdu „na podwójnym gazie” grożą 2 lata więzienia, za jazdę bez wymaganych uprawnień wysoka grzywna i zakaz prowadzenia aut.

Powrót na górę strony