Wiadomości

Feryjne spotkanie z policjantami w domu kultury w Paterku

Nakielscy policjanci odwiedzili uczestników zajęć feryjnych organizowanych w WDK w Paterku. Policjanci przekazali wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

Nakielscy policjanci, mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Wilczek, spotkali się z dziećmi, które spędzają ferie na zajęciach organizowanych w Wiejskim Domu Kultury w Paterku.  

Prowadzący spotkanie opowiadali o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Radzili, jak zachowywać się spędzając czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami. Dzieci usłyszały miedzy innymi, w jakich miejscach można bezpiecznie korzystać z sanek i jak niebezpieczne jest wchodzenie na zamarznięte akweny. Mundurowi przypominali również o zagrożeniach związanych z zawieraniem bliższych relacji z nieznajomymi i przestrzegali przed przyjmowaniem od takich osób słodyczy, czy napoi.

Prelegenci mówili też o przepisach ruchu drogowego, bezpieczeństwie pieszych korzystających z tras, roli elementów odblaskowych i innych ważnych kwestiach związanych z tą tematyką.

Starsze dzieci policjanci przestrzegali przed wchodzeniem w konflikt z prawem, informując jednocześnie o konsekwencjach łamania obowiązujących norm.
 

 

Powrót na górę strony