Wiadomości

Poszukiwany 19-latek szukał schronienia pod wieszakiem z kurtkami

Data publikacji 26.01.2022

Realizując polecenie sądu, dotyczące zatrzymania 19-latka poszukiwanego za kradzież, „patrolowcy” sprawdzili lokal, w którym miał przebywać nakielanin. Mężczyzna spodziewał się, że zostanie zatrzymany i szukał schronienia pod kurtkami wiszącymi za drzwiami.

Polecenie zatrzymania mieszkańca Nakła mundurowi z komendy powiatowej otrzymali z nakielskiego sądu w połowie stycznia br. Sprawdzenia różnych miejsc, gdzie mógłby przebywać 19-latek nie przynosiły spodziewanych efektów do czasu, aż „patrolowcy” ustalili lokal, w jakim poszukiwany miał się ukrywać.

W miniony poniedziałek (24.01.22) policjanci zapukali do ustalonego mieszkania, a mężczyzna, który otworzył im drzwi oświadczył, że poszukiwanego tam nie ma. Mundurowi nie dali temu wiary i sami sprawdzili lokal. Ta decyzja okazała się słuszna, a 19-latek został znaleziony za drzwiami jednego z pomieszczeń, gdzie schował się pod wiszącymi tam kurtkami.
Kiedy nakielanin zorientował się, że jego kryjówka została odkryta, w popłochu próbował schować leżące na łóżku woreczki z amfetaminą.

Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komendy, a należące do niego środki zabezpieczono. Jeszcze tego samego dnia 19-latek usłyszał zarzuty posiadania środków narkotycznych i po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego. Tam, za kradzież, jaką miał na sumieniu, spędzi najbliższe 170 dni.

 

Powrót na górę strony