Wiadomości

Areszt za publiczne znieważanie funkcjonariuszy, groźby i nawoływanie od popełnienia przestępstwa

Sąd w Nakle aresztował na 3 miesiące 37-latka, który podczas transmisji na żywo, na jednym z portali społecznościowych, znieważał funkcjonariuszy publicznych, w tym policjantów i groził im. Mieszkaniec Bełchatowa nawoływał też do łamania prawa. Za swoje czyny odpowie przed sądem, a grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek (24.01.22) w południe. Mieszkaniec Bełchatowa, prowadząc transmisję na jednym z portali społecznościowych, odniósł się do czynności, jakie w stosunku do jego znajomej wykonywali policjanci nakielskiej komendy. 37-latek znieważał funkcjonariuszy i kierował w stosunku do nich groźby, a także publicznie nawoływał do popełniania przestępstw przeciwko mundurowym.  

W związku z popełnieniem tych przestępstw, kolejnego dnia (25.01.22), podejrzany został zatrzymany na terenie Bełchatowa i przewieziony do Nakła.

37-latkowi przedstawiono kilka zarzutów znieważenia funkcjonariuszy publicznych, w tym policjantów, kierowania w stosunku do nich gróźb karalnych, mających na celu zmuszenie ich do odstąpienia od prawnych czynności, a także publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa.  

Wczoraj (26.01.22) materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych ocenił sąd, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia za 37-latkiem, póki co na 3 miesiące, zamknęła się więzienna brama. Teraz musi liczyć się on z konsekwencjami swojego zachowania, a grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony