Wiadomości

Wyprawa rowerowa zakończona zarzutami i wysokimi mandatami

Data publikacji 18.07.2022

Zarzuty za posiadanie środków odurzających i wysokie mandaty za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości to konsekwencje, jakie dwóch mieszkańców mroteckiej gminy poniesie po spotkaniu z patrolowcami z miejscowego komisariatu. O losach 21-latka i jego 19-letniego kompana zdecyduje teraz sąd.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (15.07.22) przed godziną 23. Policjanci z komisariatu w Mroczy patrolując miasto zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn przemieszczających się rowerami. Sposób jazdy cyklistów wskazywał, że obaj znajdują się pod działaniem alkoholu.

Rowerzyści zostali skontrolowani. Mundurowi nie pomylili się w swoich podejrzeniach, bo okazało się, że obaj mieli w organizmie ponad promil alkoholu, za co każdy z nich otrzymał po 2,5 tysiąca mandatu.
Na tym jednak kontrola 21-latka i jego 19-letniego kompana się nie zakończyła. W odzieży cyklistów i ich podręcznym bagażu mundurowi znaleźli woreczki z amfetaminą. Starszy z nich miał przy sobie prawie 50 gramów zabronionych środków, młodszy niespełna gram. Zabronione środki znaleziono też w mieszkaniu 19-latka.

Mieszkańcy mroteckiej gminy noc spędzili w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty za posiadanie narkotyków, za które ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Jak potoczą się losy rowerzystów zdecyduje sąd.

 

Powrót na górę strony