Wiadomości

Mundurowi w Sadkach i w Nakle znakowali rowery

Data publikacji 27.07.2022

Oznakowane rowery rzadko padają łupem złodziei, dlatego policjanci powiatu nakielskiego, systematycznie znakują jednoślady. Tym razem rowery znaczyli mundurowi z posterunku w Sadkach i nakielskiej komendy powiatowej.

Oznakowane rowery nie są atrakcyjnym łupem dla złodziei. Naniesiony w trakcie znakowania numer jest charakterystyczny i przede wszystkim trudno go usunąć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób chętnych do oznaczenia swojego roweru, policjanci powiatu nakielskiego w dalszym ciągu organizują akcje, podczas których jednoślady są grawerowane.

Z myślą o miłośnikach „dwóch kółek”, dzisiaj (27.07.22) rowery znakowali dzielnicowi z nakielskiej komendy powiatowej, w ostatnich dniach także policjanci z posterunku w Sadkach. Chętnych nie brakowało.

Wszystkim tym, którzy nie zdążyli jeszcze oznaczyć swojego jednośladu, przedstawiamy harmonogram znakowania na bieżący rok: https://naklo.policja.gov.pl/k38/dzial/prewenc/107706,Znakowanie-rowerow-2022-rok.html.

Osoby chętne do oznakowania rowerów mogą przybyć we wskazanych dniach do wyznaczonych jednostek. Ważne, aby posiadać przy sobie dokument tożsamości i dowód zakupu roweru lub inny potwierdzający jego własność.

Przypominamy także, że w przypadku kupna/sprzedaży oznakowanego roweru należy sporządzić stosowną umowę potwierdzającą transakcję. Z umową oraz z otrzymaną w trakcie znakowania od policjantów kartą identyfikacyjną roweru, należy zgłosić się do jednostki Policji w której został oznakowany rower, gdzie policjanci wprowadzą zmiany o jego właścicielu w dokumentacji oraz komputerowej bazie danych.

 

  • policjant znakuje rower
    #1
  • umundurowany funkcjonariusz graweruje rower
    #2
  • znakowanie rowerów w posterunku w Sadkach
    #3
Powrót na górę strony