Wiadomości

Policjanci na Pikniku militarno-edukacyjnym w Orlu

Data publikacji 02.08.2022

W minioną niedzielę (31.07.22) w Orlu odbył się Piknik militarno-edukacyjny w którym uczestniczyli nakielscy i mroteccy policjanci. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

W minioną niedzielę (31.07.22) w Orlu, z okazji obchodów 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego  odbył się Piknik militarno-edukacyjny organizowany przez Proboszcza Parafii pw. św. Macieja w Orlu ks. Tomasza Kapczyńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy Jarosława Odrobińskiego, Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy w Mroczy Waldemara Chudzik oraz Sołtys Sołectwa Witosław  Magdalenę Musiał-Resler.

Swoje stoisko promocyjne mieli nakielscy i mroteccy policjanci.  Dla uczestników festynu mundurowi przygotowali szereg atrakcji. Dzieci miały okazję zagrać w grę edukacyjną, obejrzeć radiowóz czy spotkać się z policjantem z referatu ruchu drogowego, który przypominał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas  poruszaniem się po drogach oraz korzystania z przejść dla pieszych. Nie brakowało też chętnych do kolorowania i rozwiązywania krzyżówek profilaktycznych, tym bardziej, że za zaangażowanie mundurowi rozdawali odblaskowe drobiazgi. Była też możliwość sprawdzić, jak wygląda otoczenie po założeniu tzw.: „alkogogli”.  

Prócz zabawy oraz prezentowania swojej pracy, mundurowi nie zapomnieli także  o profilaktyce. Z uczestnikami festynu rozmawiano na temat trwającej kampanii informacyjnej pod nazwą "Stop włamaniom do domów" oraz akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci informowali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk oraz przypominali rodzicom o konieczności wzmożonego nadzoru nad dziećmi przybywającymi na kąpieliskach.

 

  • Policjanci na festynie w Orlu
  • Policjanci na festynie w Orlu
  • Policjanci na festynie w Orlu
Powrót na górę strony