Wiadomości

ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie nakielskim

Data publikacji 27.09.2022

Bezpieczeństwo użytkowników tras, zależy w dużej mierze od nich samych. Informują o tym kontrolowanych kierowców policjanci "drogówki", ale też mundurowi podczas spotkań profilaktycznych. Szczególnie o kwestiach tych funkcjonariusze przypominają podczas trwania akcji ROADPOL SAFETY DAYS.

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który odbywał się w dniach 16-22 września br., policjanci komórek ruchu drogowego oraz podmiotów zajmujących się bezpieczeństwem drogowym prowadzili akcję Roadpol Safety Days.

Jej nadrzędnym celem było dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Promując bezpieczeństwo, w czasie trwania akcji, policjanci powiatu nakielskiego przypominali kontrolowanym kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przez nich przepisów i wzajemny szacunek na drodze. Mundurowi apelowali też o rozsądek i przestrzeganie przepisów do pieszych, którym, by zwiększyć ich bezpieczeństwo, rozdawali kamizelki odblaskowe.

O tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów przez pieszych, w ramach akcji Roadpol Safety Days, policjanci przypominali również podczas zajęć profilaktycznych organizowanych dla uczniów w szkołach.

 

  • policjant przekazuje odblask kobiecie
    #1
  • policjant przekazuje kamizelkę rowerzystce
    #2
  • rowerzystka otrzymuje opaskę odblaskową rowerzystce
    #3
Powrót na górę strony