Wiadomości

Drogówka z Nakła prowadziła na trasach działania „NURD”

Data publikacji 29.09.2022

Wczoraj na trasach powiatu nakielskiego policjanci „drogówki” prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „NURD”. Ujawniono 37 wykroczeń, w tym 19 przeciwko bezpieczeństwu pieszych. Nie obyło się bez mandatów.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, prowadzili wczoraj (28.09.22) na powiatowych trasach policjanci „drogówki” z Nakła.

Szczególnie kontrolowane były miejsca potencjalnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów, główne skrzyżowania, rejony przejść i ścieżek rowerowych. W miejscach wyznaczonych do przechodzenia przez jezdnię sprawdzano też prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy. Mundurowi zwracali uwagę również na zachowanie pieszych oraz cyklistów i to, jak stosują się do obowiązujących ich przepisów.   

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 37 wykroczeń, z czego 19 kierujących dopuściło się wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 17 mandatów, a 20 osób pouczono.

Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i na żadnej z dróg nie doszło do zdarzenia z udziałem pieszego, czy rowerzysty.

 

Powrót na górę strony