Wiadomości

Komisja sprawdzała miejsce wypadku śmiertelnego na DK 10

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego, strażacy oraz przedstawiciele zarządcy drogi lustrowali miejsce wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło na krajowej „dziesiątce”. Zadaniem komisji była ocena infrastruktury i oznakowania drogi.

Lustracja miejsca wypadku przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasach jest standardową procedurą, którą wdraża się w przypadku zaistnienia zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. W skład zespołu, który zbiera się na miejscu wypadku wchodzą m.in. policjanci ruchu drogowego, przedstawiciele zarządcy drogi oraz straży pożarnej. Specjaliści ci wspólnie oceniają, czy wpływ na zaistnienie zdarzenia mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura.

Taka komisja zebrała się w ostatnich dniach na drodze krajowej nr 10 między Ślesinem, a Trzeciewnicą, gdzie w nocy z 13 na 14 października doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Następstwem zderzenia auta osobowego z zestawem pojazdów była śmierć 64-letniego kierowcy "osobówki" i jednego z pasażerów. Kolejny pasażer, po kilku dniach zmarł w jednym z bydgoskich szpitali.

Komisja, która zebrała się na miejscu tego tragicznego w skutkach wypadku sprawdzała stan techniczny pasa drogowego oraz oznakowanie trasy. Nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na zaistnienie wypadku. Jego przyczyny dalej są ustalane w ramach prowadzonego postępowania.

 

Powrót na górę strony