Wiadomości

Policjanci z Sadek kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 22.11.2022

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury są niebezpieczne szczególnie dla osób bezdomnych, dlatego też policjanci z posterunku w Sadkach kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia bezdomni, a napotkane osoby informują o pomocy, którą mogą uzyskać.

W związku ze zmianą aury i w trosce o osoby, które z różnych przyczyn nie mają dachu nad głową, wczoraj (21.11.22) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sadkach, rozpoczęli kontrole miejsc, w których schronienia przed zimnem szukają bezdomni.

Sprawdzano pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których jak wynika z rozpoznania policjantów mogą przebywać bezdomni. Napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.  

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie przechodzili obojętnie obok osób, które z  różnych przyczyn straciły dach nad głową. Szczególnie kiedy spada temperatura, pomoc tym osobom jest potrzebna, dlatego też informacje o miejscu przebywania bezdomnych należy przekazywać niezwłocznie do instytucji pomocowych bądź policji.

 

 • policjanci sprawdzają magazyn
  #1
 • policjanci kontrolują pustostan
  #2
 • policyjne kontrole miejsc przebywania bezdomnych
  #3
 • policjanci kontrolują miejsca przebywania bezdomnych
  #4
Powrót na górę strony