Wiadomości

Nakielscy policjanci zachęcają do korzystania z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.12.2022

Policjanci nakielskiej komendy powiatowej zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W powiecie nakielskim, od początku roku, do końca ubiegłego miesiąca, na mapę naniesiono 296 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od września 2016 roku. Jest to narzędzie, które pozwala na zidentyfikowanie i przedstawienie skali, a także rodzaju zagrożenia, jakie występuje na danym terenie.

Mapa ta ma służyć przede wszystkim społeczności lokalnej. Za jej pośrednictwem obywatele mogą informować Policję o różnych niepokojących ich zjawiskach.

Od 1 stycznia tego roku, do końca ubiegłego miesiąca, mieszkańcy powiatu nakielskiego wprowadzili na mapę 296 zgłoszeń, z których potwierdzonych zostało 194. Mieszkańcy najczęściej informują o przekraczaniu dozwolonej prędkości, spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowaniu się małoletnich, nieprawidłowym parkowaniu i niewłaściwej infrastrukturze drogowej.  

Policjanci powiatu nakielskiego zachęcają do korzystania z narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a by wprowadzić na nią zgłoszenie, wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Mundurowi przypominają też, że w przypadku potrzeby podjęcia przez nich natychmiastowych, interwencyjnych działań, w dalszym ciągu należy korzystać z numerów alarmowych.

 

Powrót na górę strony