Wiadomości

Policjanci oraz strażacy uczyli, jak bezpiecznie spędzać ferie

Data publikacji 25.01.2023

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa na lodzie oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

Wczoraj (24.01.23) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzięli udział  w nietypowym przedsięwzięciu, jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny p. Robert Koniec, który tego typu przedsięwzięcie zorganizował już kolejny rok z rzędu.

Do udziału w zajęciach, które odbyły się nad stawem w miejscowości Smogulecka Wieś, zaproszono policjantów z Nakła, a także funkcjonariuszy PSP z JRG nr 2 z Szubina oraz OSP z Kcyni i Mieczkowa.

Nakielska policjantka asp. Zofia Wrzeszcz omówiła zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Tym dzieciom, które ferie spędzą w górach, mundurowa przypominała o zachowaniu ostrożności i rozsądku na stokach narciarskich, promując akcję informacyjno–edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczniowie starszych klas wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich za łamanie prawa i demoralizację.

Dzieci poznały też asp. szt. Łukasza Króla i jego czworonożnego podopiecznego Rokiego. Dowiedziały się, jak zachować się  w przypadku ataku zwierzęcia i zobaczyły pokaz tresury psa. Najmłodszym, by byli widoczni na trasach, policjanci przekazali odblaskowe zawieszki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów strażacy. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa na lodzie oraz pokazy pierwszej pomocy medycznej. Dzieci miały również możliwość obejrzeć specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu wozu strażackiego.

Wspólne działania policjantów i strażaków zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się ferii.

W przedsięwzięcie włączyli się też rodzice oraz Panie z KGW Noteckie Kobietki, dzięki którym każdy mógł zjeść ciepły posiłek i smaczne ciasto.  

 

 • uczestnicy przedsięwzięcia
  #1
 • spotkanie z dziećmi w ramach bezpiecznych ferii
  #2
 • pokaz sprzętu strażackiego
  #3
 • strażacy podczas działań na zamarzniętym akwenie
  #4
 • przewodnik psa prowadzi zajęcia dla dzieci
  #5
 • pokaz tresury psa
  #6
 • pamiątkowe zdjęcie policjantów z dziećmi
  #7
 • policjantka prowadzi zajęcia dla dzieci
  #8
Powrót na górę strony