Wiadomości

Nakielscy policjanci zachęcają do wstąpienia do służby

Data publikacji 22.02.2023

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przeprowadzili zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Nakła podczas spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

Jedno z takich spotkań, dla uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła,  zorganizowano w ostatnich dniach na terenie nakielskiej Komendy Powiatowej. O policyjnej służbie opowiadali zarówno funkcjonariusze pionu kryminalnego, jak i prewencji.
Młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Omówione zostały również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną, na komisji lekarskiej skończywszy.

Policjanci poszczególnych pionów omówili specyfikę swojej pracy, a młodzież miała możliwość przyjrzeć się jej z bliska i dodatkowo zwiedzić jednostkę.

Informujemy, iż nabór do służby w Policji trwa, a osoby zainteresowanie wstąpieniem do formacji, zapoznać mogą się ze szczegółami rekrutacji pod adresem:  http://bip.bydgoszcz.kwp.policja.gov.pl/KWB/rekrutacja-do-sluzby-w.

 

  • policjantka z młodzieżą na stanowisku kierowania
    #1
  • funkcjonariusze rozmawiają z młodzieżą
    #3
  • technik opowiada o swojej pracy
    #5
  • policjantka prowadzi zajęcia z młodzieżą
Powrót na górę strony