Wiadomości

Wsiadł za kierownicę po alkoholu i skutki przyszły szybko

Data publikacji 02.03.2023

Alkohol w organizmie miał kierujący ciągnikiem rolniczym, który wczoraj, na drodze krajowej nr 10 w Minikowie, zderzył się z pojazdem przewożącym szkło. 22-latek poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zgłoszenie o tym, że na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Minikowo zderzyły się dwa pojazdy i trasa jest całkowicie zablokowana, dyżurny nakielskiej Policji odebrał wczoraj (1.03.23) po godzinie 10.

Na miejscu pracowała „drogówka” oraz kryminalni i jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym, 22-letni mieszkaniec gminy Mrocza, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania skrętu w lewo, w wyniku czego, skręcając uderzył w wyprzedzające go iveco. TIR przewrócił się tamując krajową dziesiątkę, a przewożony ładunek szkła wypadł na trasę.

W następstwie tego zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala w Bydgoszczy został przewieziony kierowca iveco. Prowadzący ciągnik rolniczy miał w organizmie pół promila alkoholu, dlatego też zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Sprawę wyjaśniają nakielscy policjanci, a 22-latek musi liczyć się z konsekwencjami za spowodowanie zdarzenia i jazdę po alkoholu.

 

 

  • szkło na trasie i przewrócona ciężarówka
    #1
  • przewrócone auto ciężarowe obok stoją policjanci
    #2
  • miejsce zdarzenia drogowego na dk 10 i pojazdy na drodze
    #3
Powrót na górę strony