Wiadomości

Działania „NURD” na powiatowych drogach

Data publikacji 13.03.2023

W miniony piątek (10.03.23) funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” prowadzili działania pn.: „NURD”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Sprawdzano zachowanie kierowców, a także niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek  (10.03.23) na drogach powiatu policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz sprawdzano przestrzeganie przepisów przez pieszych.

Nadzorowane były miejsca, które w ocenie mundurowych bywają niebezpieczne dla pieszych, w tym rejony głównych skrzyżowań. Mając na względzie fakt, że przestrzeganie przepisów przez pieszych, jest tak samo ważne, jak stosowanie się do nich przez kierowców, sprawdzano również zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 36 wykroczeń, z czego 13 kierujących dopuściło się wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 27 mandatów, a 9 osób pouczono.

Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i na żadnej z dróg nie doszło do zdarzenia z udziałem pieszego, czy rowerzysty.

Powrót na górę strony