Wiadomości

Policjanci zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi

Data publikacji 16.03.2023

Kolejny raz nakielscy mundurowi prezentowali specyfikę swojej pracy oraz proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Policjanci zapoznawali chętnych z ofertą pracy w Policji, rozdawali ulotki i omawiali zasady rekrutacji. Spotkania odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle oraz w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz Posterunku Policji w Sadkach spotkali się z uczniami ostatnich klas I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Mundurowi, podczas spotkań zachęcali młodych ludzi do tego, aby  w przyszłości, po zakończeniu edukacji wstępowali w szeregi naszej formacji.

Policjanci przekazali uczniom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, na jego poszczególnych etapach, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć. Mundurowi przedstawili uczniom, warunki jakie musi spełniać kandydat do służby w policji, jakie etapy rekrutacji trzeba przejść  i czego można spodziewać się u progu kariery zawodowej. Uczniom przekazano również ulotki, wzór podania i kwestionariusz osobowy.

Wyjaśniono młodzieży, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących  w codziennej służbie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby.

Policjanci odpowiadali na liczne pytania zadawane przez młodzież. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, gdzie w zakładce „Zostań Policjantem” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji. O szczegóły można się również zwracać do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, tel. 47 752 92 06.

 

  • Policjanci na spotkaniu z uczniami szkół ponadpodstawowych promują zawód policjanta
  • Policjanci na spotkaniu z uczniami szkół ponadpodstawowych promują zawód policjanta
  • Policjanci na spotkaniu z uczniami szkół ponadpodstawowych promują zawód policjanta
Powrót na górę strony