Wiadomości

Pomylili drogę z torem wyścigowym

Data publikacji 16.03.2023

Młodzi kierowcy seata i nissana pomylili drogę z torem wyścigowym. W rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego ścigając się w miniony poniedziałek na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku.

W miniony poniedziałek (13.03.23) wieczorem w Paterku policjanci z nakielskiej drogówki kontrolowali prędkość jadących samochodów. Około godz. 19.10 funkcjonariusze zauważyli na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego dwa pojazdy - seata i nissana, ścigające się ze sobą. Taka jazda nie mogła pozostać bez reakcji mundurowych. Pojazdy zostały zatrzymane do kontroli drogowej.

Kierowcami aut okazali się 18-letni mężczyźni, którzy tłumaczyli się tym, iż wybrali drogę jako miejsce wyścigów, ponieważ opłaty za tory wyścigowe są za wysokie. W związku z tak rażąco naruszonymi przepisami ruchu drogowego zatrzymano kierowcom prawa jazdy.

Nie ma przyzwolenia na brawurę na drodze. Kierowcy, którzy będą lekceważyć przepisy muszą liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony policjantów. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura może być przyczyną kalectwa lub śmierci niewinnych osób.

 

Powrót na górę strony