Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” - działania nakielskiej ,,drogówki”

Data publikacji 03.07.2023

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w miniony piątek (30.06.23) nakielscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 47 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci w miniony piątek (30.06.23) prowadzili działania  pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale  w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często na krótkim odcinku drogi.

Na terenie powiatu nakielskiego działania zostały przeprowadzone na drodze krajowej nr 10 oraz drogach powiatowych. Podczas całodniowych działań policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego skontrolowali 67 pojazdów, ujawniając 59 wykroczeń popełnionych przez kierowców. 47 z nich związanych było z łamaniem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W związku z ujawnionymi wykroczeniami, 47 kierowców zostało ukaranych mandatami, 11 pouczono, wobec jednego kierowcy sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Warto podkreślić, że na terenie powiatu nakielskiego podczas prowadzonych działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości,a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

 

  • Policjanci podczas działań ,,Kaskadowy pomiar prędkości".
  • Policjanci podczas działań ,,Kaskadowy pomiar prędkości"
  • Policjanci podczas działań ,,Kaskadowy pomiar prędkości".
  • Policjanci podczas działań ,,Kaskadowy pomiar prędkości"
  • Policjanci podczas działań ,,Kaskadowy pomiar prędkości".
Powrót na górę strony