Wiadomości

Działania „NURD” na powiatowych drogach

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn.: „NURD”, których celem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (07.11.23) na drogach powiatu policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Mając też na względzie fakt, że przestrzeganie przepisów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest tak samo ważne, jak stosowanie się do nich przez kierowców, mundurowi sprawdzali również zachowanie pieszych i rowerzystów.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili 32 wykroczenia związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 26 mandatów, 5 osób pouczono, a wobec 1 osoby sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

 

Powrót na górę strony