Wiadomości

Wspólne działania Policji i ZUS z okazji Dnia Seniora

Data publikacji 15.11.2023

Policjanci powiatu nakielskiego starają się z profilaktyką docierać do wszystkich grup społecznych. Oprócz dzieci i młodzieży, niezwykle ważną grupą dla działań prewencyjnych stanowią osoby starsze. Ostatnie spotkanie z seniorami odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią. Zostało zorganizowane wspólnie z nakielską placówką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z okazji Dnia Seniora.

Wczoraj (14.11.23) asp. Zofia Wrzeszcz i st. post. Wiesława Ambrozik z nakielskiej komendy wspólnie z p. Moniką Delestowicz, kierownikiem Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Nakła, spotkały się z Seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią.

Seniorzy dowiedzieli się wiele na temat metod działania oszustów. Przypominano o wymaganej ostrożności podczas kupowania w sieci różnych przedmiotów, smsach informujących o zaległościach w płatnościach, czy linkach otrzymywanych w wiadomościach, których w żadnym wypadku nie należy wypełniać.

Mundurowe zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Policjantki podkreślały, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomniały, że taki obowiązek ma każda osoba piesza, która porusza się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariuszki zwróciły też uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w obrębie przejść dla pieszych  oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu. Omówiono również najczęstsze przyczyn wypadków drogowych.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia sposobów kontaktowania się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych z jednoczesną informacją, o co w rozmowach telefonicznych nie pytają pracownicy ZUS i jakich danych nie należy przekazywać. Prelegentki zaznaczały, że Seniorzy powinni być ostrożni podczas rozmów     z osobami podającymi się za przedstawicieli różnych instytucji, szczególnie jeśli chcą one uzyskać od rozmówcy dane wrażliwe.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Seniorzy dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaski zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo na drogach.

 

  • Wspólne działania Policji i ZUS z okazji Dnia Seniora
  • Wspólne działania Policji i ZUS z okazji Dnia Seniora
  • Wspólne działania Policji i ZUS z okazji Dnia Seniora
  • Wspólne działania Policji i ZUS z okazji Dnia Seniora
  • Wspólne działania Policji i ZUS z okazji Dnia Seniora
Powrót na górę strony