Wiadomości

Jechali na „podwójnym gazie”, stracili prawa jazdy

Data publikacji 05.02.2024

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali podczas minionego weekendu nakielscy mundurowi. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie każdemu z nich grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez nakielską „drogówkę” w miniony piątek (02.02.24)  o godz. 7.00 w Samostrzelu. Kierujący nissanem 41-letni mieszkaniec gminy Kcynia miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Kolejnego kierującego, dla którego alkohol nie był przeszkodą, by wyruszyć w trasę, mundurowi skontrolowali w Nakle na ul. Dąbrowskiego. 38-latek prowadził volkswagena mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Wczoraj (04.02.24) o godz. 15.10 na ul. Nowej w Nakle funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Od siedzącego za kierownicą 35-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że mężczyzna jest pijany potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy prawie dwa promile alkoholu.

Mężczyźni stracili blankiety prawa jazdy. Niebawem usłyszą też zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowców oceni sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony