Wiadomości

Nietrzeźwy przewoził poszukiwanego

Data publikacji 07.02.2024

Sadkowscy policjanci wspólnie ze strażnikiem gminnym zatrzymali do kontroli drogowej opla. Za kierownicą siedział 24-letni mężczyzna. Jak się okazało był nietrzeźwy. Jego 43-letni pasażer natomiast był poszukiwany i od razu trafił do zakładu karnego.

W miniony poniedziałek (05.02.24) o godz. 9.55 uwagę kontrolujących miejscowości na terenie sadkowskiej gminy mundurowych, zwrócił opel, którego kierowca miał znaczne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Auto zostało skontrolowane, a prowadził je 24-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk.

Z wnętrza opla wyraźnie czuć było alkohol, dlatego kierowca został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem, policjanci zatrzymali kontrolowanemu mężczyźnie prawo jazdy.

Funkcjonariusze sprawdzili również pasażera, który podróżował razem z 24-latkiem. Szybko wyszło na jaw, że 43-latek jest poszukiwany przez sąd w Chodzieży. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 43-latek ma spędzić w zakładzie karnym ponad 3 lata. Tak jak polecił sąd, jeszcze tego samego dnia trafił on do placówki penitencjarnej.

Kierujący oplem natomiast niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w jego sprawie zapadną w sądzie.

 

Powrót na górę strony