Wiadomości

Bezpieczne ferie z policjantami

Data publikacji 08.02.2024

Dla wszystkich najważniejsze jest, aby ferie były czasem wspaniałej zabawy, wypoczynku, ciekawych wycieczek, spotkań i przygód. Równie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego policjanci prowadzą w czasie ferii spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których rozmawiają na ten temat.

Wczoraj (07.02.24) nakielskie policjantki st. post. Wiesława Ambrozik, asp. Zofia Wrzeszcz oraz kcyński dzielnicowy asp. Marcin Pacała spotkali się z uczniami klas 0-III Szkoły Podstawowej w Kcyni, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny i informowali, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimowej aury.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich i odpowiedzialnością prawną, jaką za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.

Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały od policjantów odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

 

  • Bezpieczne ferie z  policjantami
  • Bezpieczne ferie z  policjantami
  • Bezpieczne ferie z  policjantami
  • Bezpieczne ferie z  policjantami
  • Bezpieczne ferie z  policjantami
Powrót na górę strony