Wiadomości

Bezpieczne ferie – spotkania z nakielskimi policjantami

Data publikacji 10.02.2024

Mundurowi z mroteckiego i kcyńskiego komisariatu oraz posterunku w Sadkach odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Mroczy, w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu. Policjanci radzili, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Mroczy, w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni oraz mundurowi omówili wiele ważnych tematów. Tematykę pogadanek dostosowano do wieku odbiorców.

Głównym tematem spotkań, niezwykle ważnym w okresie ferii, było bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i innych niebezpiecznych miejsc.

Najmłodsi uczniowie usłyszeli, jak bezpiecznie korzystać z dróg, jak odczytywać znaki i sygnały drogowe, a także jak wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z osobami obcymi. Mundurowi przypominali też, jak bardzo ważne jest, aby podczas pieszych wycieczek w rejonie dróg wyposażać się w kamizelki odblaskowe lub inne świecące elementy.

W starszych klasach, prócz tematyki związanej z ruchem drogowym, policjanci omówili zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Młodzież dodatkowo dowiedziała się jakie przestępstwa najczęściej są popełniane przez nieletnich z jednoczesną informacją, jakie konsekwencje prawne młody człowiek może ponieść za łamanie prawa.

 

  • Bezpieczne ferie – spotkania z nakielskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie – spotkania z nakielskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie – spotkania z nakielskimi policjantami
Powrót na górę strony