Wiadomości

Bezpieczne ferie z nakielskimi policjantami

Data publikacji 15.02.2024

Nakielscy policjanci spotkali się z uczestnikami zajęć feryjnych organizowanych przez WDK w Ślesinie. Policjanci opowiadali między innymi o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego oraz zachowaniu w stosunku do osób obcych.

Asp. Zofia Wrzeszcz oraz st. post. Wiesława Ambrozik z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziły zajęcia dla dzieci, które spędzają ferie na zajęciach organizowanych w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie.

Dzieci usłyszały wiele rad, jak bezpiecznie spędzać ferie. Mundurowe przestrzegały przed niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny  i informowały, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimowej aury. Funkcjonariuszki opowiadały również o bezpieczeństwie na drodze, przypominały, którą stroną powinien poruszać się pieszy oraz jakie są obowiązki najmniej chronionego uczestnika ruchu drogowego. Mowa była też o tym, by być ostrożnym podczas kontaktów z nieznajomymi, szczególnie, jeśli taka osoba proponuje podwiezienie do domu czy częstuje słodyczami.

W spotkaniu uczestniczył również przewodnik policyjnego czworonoga ze swoim podopiecznym. Asp. szt. Łukasz Król opowiadał o tym, jak wygląda jego praca i prezentował umiejętności policyjnego psa. Spotkanie z dziećmi było też okazją, aby porozmawiać na temat tego, jak dziecko powinno zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

 

  • Bezpieczne ferie z nakielskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z nakielskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z nakielskimi policjantami
  • Bezpieczne ferie z nakielskimi policjantami
Powrót na górę strony