Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący ujęci na gorącym uczynku.

Kierujących na „podwójnym gazie” i pod działaniem środków odurzających zatrzymali podczas minionego weekendu mundurowi. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty.

Pierwszy, pijany kierowca został zatrzymany przez kcyńskich funkcjonariuszy w piątek (16.02.2024) w miejscowości Turzyn. Kierujący VW Caddy 34-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Kolejnego kierującego pojazdem Lexus, 22-letniego mieszkańca Wągrowca w dniu 18.02.2024 zatrzymali do kontroli drogowej w Paterku, policjanci nakielskiej „patrolówki”. I w tym przypadku nie obejdzie się bez sankcji karnych, gdyż mężczyzna wsiadł za kółko znajdując się pod działaniem środków odurzających.

Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienie wolności do lat 3. O losie sprawców niebawem zadecyduje sąd.

Ponadto funkcjonariusze w gminie Sadki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, 35-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego, którego badanie stanu trzeźwości wykazało jazdę jednośladem po użyciu alkoholu. Kierującego ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

 

 

Powrót na górę strony