Wiadomości

Wspólne działania Policji i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy

Data publikacji 13.03.2024

Policjanci powiatu nakielskiego starają się z profilaktyką docierać do wszystkich grup społecznych. Oprócz dzieci i młodzieży, niezwykle ważną grupą dla działań prewencyjnych stanowią osoby starsze. Ostatnie spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku odbyło się w Nakielskim Ośrodku Kultury. Zostało zorganizowane wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Wczoraj (12.03.24) dzielnicowi z nakielskiej komendy mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz, asp. Zbigniew Wilczek wspólnie z p. Piotrem Kozłowskim, przedstawicielem Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku.

Uczestnicy dowiedzieli się wiele na temat metod działania oszustów. Przypominano o wymaganej ostrożności podczas kupowania w sieci różnych przedmiotów, smsach informujących o zaległościach w płatnościach, czy linkach otrzymywanych  w wiadomościach, których w żadnym wypadku nie należy wypełniać.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia sposobów kontaktowania się  z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Piotr Kozłowski przypomniał, że numery alarmowe służą do powiadamiania służb o zdarzeniach i sytuacjach,  w których zagrożone jest zdrowie, życie lub mienie. Osoby, które dla żartu blokują linię alarmową, lub wzywają policjantów bez potrzeby muszą pamiętać, że bezzasadne zgłoszenie może opóźnić udzielenie pomocy osobie, która faktycznie jej potrzebuje.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Seniorzy dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

  • Wspólne działania Policji i Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy
  • Wspólne działania Policji i Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy
  • Wspólne działania Policji i Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy
Powrót na górę strony