Wiadomości

„Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu nakielskiego

Data publikacji 15.03.2024

Działania "Bezpieczny pieszy" prowadzili wczoraj policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę zarówno na zachowanie kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (14.03.24) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których uwagę zwracali zarówno na zachowanie kierowców wobec najmniej chronionych uczestników ruchu, jak i na przestrzeganie prawa drogowego przez pieszych.

Mundurowi szczególnie reagowali na te wykroczenia, które najbardziej zagrażają bezpieczeństwu pieszych tj.: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Sprawdzano też prędkość pojazdów w rejonach wyznaczonych przejść.  

Policjanci bacznie przyglądali się też zachowaniu pieszych. Sprawdzano, czy przekraczają jezdnię w miejscach dozwolonych, czy noszą na odzieży elementy odblaskowe, a także, czy przemieszczają się prawidłowa stroną drogi.

Zarówno kierowcy, jak i piesi, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 41 wykroczeń, z czego większość popełnili kierujący. 23 sprawców wykroczeń mundurowi ukarali mandatami, 16 osób pouczono, a wobec 2 osób sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.

 

  • „Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu nakielskiego
  • „Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu nakielskiego
  • „Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu nakielskiego
Powrót na górę strony