Wiadomości

Konferencja „Narkomania wśród młodzieży”

Data publikacji 03.11.2009

W ramach tworzenia spójnego i
wielopoziomowego systemu zapobiegania i zwalczania przemocy w szkole oraz
przeciwdziałaniu przestępczości nieletnich w dniach 21-23 października br. w
Ośrodku Doskonalenia Kadry Służby Więziennej w Zaciszu ...

W ramach tworzenia spójnego i wielopoziomowego systemu zapobiegania i zwalczania przemocy w szkole oraz przeciwdziałaniu przestępczości nieletnich w dniach 21-23 października br. w Ośrodku Doskonalenia Kadry Służby Więziennej w Zaciszu odbyła się konferencja poświęcona przemocy domowej i uzależnieniom. Organizatorami konferencji była Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią oraz Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią, Kcyni, Mroczy oraz Starostwo Nakielskie.

 

Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali wykładów Pani dr n. hum. Katarzyny Wasilewskiej z Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy na temat „Zjawiska używania środków psychoaktywnych wśród młodzieży” oraz na temat „ Pierwszy kontakt z osoba używającą narkotyki i praca z rodziną” - eksperta Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Pana mgr. Roberta Rejniaka.


Następnego dnia (22.10 br.) uczestnicy wzięli udział w warsztatach.

- „Profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych, taktyka dilerska i sposoby przeciwdziałania”, które poprowadził podinsp. mgr Adam Bruliński – ekspert Zakładu Kryminalistyki Szkoły Policji w Słupsku.


 

- Dysfunkcje rodziny, a problemy uzależnień młodzieży”prowadziła dr n. hum. Katarzyna Wasilewska

- „Pierwsza rozmowa z adolescentem i rodzicem” - prowadził - mgr Robert RejniakWarszaty prowadzone przez Pana Roberta Rejniaka

 



Trzeciego dnia odbyły się dwa warsztaty. Pierwszy prowadziła Pani Dyrektor PPPP w Nakle nad Notecią mgr Krystyna Wegner – Kowalska. Temat warsztatu - „Nauczyciel refleksyjny praktyk w działaniu – jak być skutecznym nauczycielem wychowawcą”.


Drugi prowadziły Pani mgr Małgorzata Sass - Jakóbczyk, post. mgr Justyna Krzoska „ Postępowanie pedagogów szkolnych w przypadku ujawnienia ucznia zagrożonego demoralizacją i przestępczością”.





Powrót na górę strony