Nietrzeźwy wyruszył w trasę i spowodował kolizję
Nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i spowodował kolizję. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy. O jego losie zadecyduje sąd.
Alkohol zaburza postrzeganie rzeczywistości, negatywnie wpływa na poziom koncentracji oraz spowalnia czas reakcji. Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z największych zagrożeń na drodze zarówno dla uczestników ruchu, jak i dla siebie samych.
Wczoraj (2.04.2026 r.) około godziny 18:30 szubińscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Królikowie. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 65-letni kierujący osobowym Renault, w trakcie wyprzedzania pojazdu marki Opel, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zahaczył o lusterko wyprzedzanej osobówki, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.
W trakcie rozmowy ze sprawcą zdarzenia stróże prawa wyczuli od niego woń alkoholu. Kontrola alkomatem wykazała, że mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu.
Mundurowi zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy. Jego zachowanie oceni sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku. Nietrzeźwy 65-latek miał szczęście i nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia. W innym przypadku taka skrajna nieodpowiedzialność może skończyć się tragicznie.