Wiadomości

Odprawa roczna - podsumowanie pracy nakielskiej Policji w 2010 roku

Data publikacji 08.02.2011

W komendzie policji w Nakle odbyła się roczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wiesława Domańskiego, w trakcie której Komendant Powiatowy Policji w Nakle przedstawił wyniki pracy nakielskich ...

PolicjaW komendzie policji w Nakle odbyła się roczna odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wiesława Domańskiego, w trakcie której Komendant Powiatowy Policji w Nakle przedstawił wyniki pracy nakielskich policjantów w 2010 roku.

31 stycznia o godzinie 9.00 w świetlicy nakielskiej komendy odbyła się uroczysta odprawa służbowa podsumowująca pracę nakielskich policjantów w 2010 roku oraz przedstawiająca priorytety w roku bieżącym, w której brał udział pan insp. Wiesław Domański Zastępca Komendanta Wojewód
Policjazkiego Policji w Bydgoszczy, kadra kierownicza nakielskiej policji oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Nakielski pan Andrzej Kinderman, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło pan Sławomir Napierała, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza pan Leszek Klesiński, Zastępca Burmistrza Kcyni pan Daniel Olszak, Wójt Gminy Sadki pan Zygmunt Gliszczyński, Burmistrz Szubina pan Ignacy Pogodziński, Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej pan bryg. Franciszek Sobiechowski, Prokurator Rejonowy w Nakle nad Notecią pan Zbigniew Kozber, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Nakle nad Notecią pan Edward Kominiak. Odprawę prowadził Komendant Powiatowy Policji w Nakle mł. insp. Roman Borowczak, który na wstępie wręczył wyróżnienia i nagrody funkcjonariuszom, którzy w takcie wykonywania obowiązków służbowych wykazali się poświęceniem i zaangażowaniem, a następnie Komendant przedstawił efekty pracy nakielskich policjantów w 2010 roku.

PolicjaZ analizy stanu bezpieczeństwa w powiecie nakielskim wynika, że w 2010 roku zatrzymano więcej sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstw, a wykrywalność sprawców w prowadzonych postępowaniach wzrosła aż o 8,5%. W 2010 roku zatrzymano na gorącym uczynku rozboju 14 sprawców, kradzieży 44 sprawców, włamania 17 sprawców, bójki i pobicia 1 sprawcę, zniszczenia mienia 20 sprawców. Wzrosła również aż o 65 % ilość interwencji, jakie policjanci powiatu nakielskiego przeprowadzili w 2010 roku w stosunku do roku 2008. W 2008 roku było ich 5130, w 2009 roku już 7313, a w 2010 aż 8458 interwencji policji. Komendant powiatowy podkreślił, że jednym z głównych priorytetów dla nakielskiej policji jest walka z przestępczością narkotykową, i tak w 2010 roku ujawniono aż o 236 przestępstw więcej, niż w 2009 roku, nastąpił też ogólny wzrost wykrywalności o 10,1% do poziomu 99,4%.

PolicjaKolejnym priorytetem kierownictwa komendy jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 2010 roku przeprowadzono zmiany w strukturze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zwiększając liczbę etatów policyjnych do służby w ruchu drogowym i obecnie na drogach naszego powiatu służbę pełni już więcej policjantów. Na drogach naszego powiatu funkcjonariusze obsłużyli 945 kolizji drogowych- aż o 395 więcej niż w 2009 roku oraz 53 wypadki drogowe, w których rannych było 50 osób, a 10 zabitych. W gminie Nakło w 2010 roku zatrzymanych zostało 92 nietrzeźwych kierujących, w gminie Szubin aż 104, w gminie Kcynia 43, w gminie Mrocza 48 i w gminie Sadki 41.

PolicjaMł. insp. Roman Borowczak przedstawił także problem przestępczości wśród nieletnich, których udział w ogólnej liczbie przestępstw z 8,7% w 2009 roku wzrósł do 17,6% w 2010 roku. Wynika to z podjętych przez policjantów działań związanych z zwalczaniem przestępczości narkotykowej, jednak nieletni popełniali również inne przestępstwa m. in. kradzieże, włamania czy zniszczenia mienia. W 2010 roku wobec nieletnich przeprowadzono łącznie 121 postępowań, które zakończyły się skierowaniem spraw do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Komendant jednostki omówił realizowane przez policjantów programy edukacyjne i profilaktyczne na rzecz zapobiegania demoralizacji nieletnich i patologiom społecznym.

PolicjaOmawiając przygotowaną prezentację multimedialną mł. insp. Roman Borowczak podkreślił znaczenie współpracy policji z podmiotami poza policyjnymi m. in. strażami miejskimi i gminną, strażą leśną i rybacką, strażą pożarną, strażą graniczną oraz inspekcją transportu drogowego.  Komendant serdecznie podziękował Burmistrzom Nakła i Mroczy oraz Wójtowi Gminy Sadki za wszystkie wspólne służby policjantów i strażników miejskich i gminnych oraz możliwość korzystania z pojazdów służbowych straży.

Komendant Powiatowy Policji podziękował zarówno wszystkim policjantkom i pracownikom policji za duże zaangażowanie i wysiłek jaki włożyli w pracę w 2010 roku, jak również władzom powiatowym i gminnym za udaną współpracę i okazaną pomoc w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.


PolicjaNa koniec głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który określił wyniki pracy nakielskich policjantów w 2010 roku jako bardzo dobre i pochwalił sposób zarządzania naszą jednostką. Insp. Wiesław Domański zaznaczył, że najważniejszym priorytetem będącym jednocześnie głównym miernikiem oceny działania Policji jest wzrost zadowolenia obywateli z jakości pracy policjantów, a także podkreślił konieczność kontynuowania działań mających na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a w szczególności liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach.

Powrót na górę strony